Petre Daea ar putea reveni la conducerea Ministerului Agriculturii
Marti, 28 Iunie 2022
Marti, 28 Iunie 2022
“Avem vreo cinci sau sase variante. Am avut discutii telefonice la sediu, cu colegii mei. Din cele cinci-sase variante, o sa venim cat mai repede cu o propunere. Petre Daea este unul dintre numele propuse de catre anumiti colegi. Vom vedea”, a spus Marcel Ciolacu.
Pana la desemnarea unui nou sef la MADR, vicepremierul Sorin Grindeanu a fost numit ministru interimar de catre presedintele Klaus Iohannis, care a luat de demisia lui Adrian Chesnoiu din functia de ministru al Agriculturii.
Directia Nationala Anticoruptie a cerut, saptamana trecuta, Camerei Deputatilor ridicarea imunitatii pentru efectuarea urmaririi penale fata de Adrian Chesnoiu, pentru abuz in serviciu. Ulterior, Adrian Chenoiu a anuntat ca se retrage din functie si se autosuspenda din Partidul Social Democrat.

Evenimentul marchează o premieră pentru București, reunind peste 70 de producători locali î...
Într-un comunicat remis AGERPRES, Agricover susţine necesitatea regândirii unor pract...
Potrivit cercetării, consumatorii Glovo încep să consume preparate tradiţionale încă ...
